Si të shuani urinë në orët e vona të natës

Nuk e doni urinë në mesnatë dhe nuk dëshironi të hani, pasi nuk është mirë për shëndetin tuaj?

Ky është një lajm i mirë për ju.

Ushqimi që hani nuk është e thënë të përkthehet në shtim peshe për sa kohë që ushqeheni në mënyrën e duhur.

Shmangni sheqerin në nivele të larta, kaloritë e shumta që gjenden me shumicë tek akulloret ose te patatet e skuqura dhe në vend të kësaj drejtohuni te një ushqim i pasur me proteina dhe me yndyra të shëndetshme.

Një shembull i mirë është:

Një kupë  me kos grek (plot me proteina që kanë efektqetësues) me një sasi të vogël boronicash ose një mollë dhe një lugë gjalpë kikiriku. –

Pranvera Bashli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Verified by MonsterInsights