Gucci bën hyrjen magjike në Hollywood

Për shfaqjen e saj të parë personalisht që nga shkurti 2020, marka italiane bëri magji ngjitur me filmin. Shumë yje u rreshtuan. LOS ANGELES - Në natën e zgjedhjeve në pjesën më të madhe të Amerikës, nën hijen e Teatrit Kinez të Grauman-it dhe mes pritjes  për filmin "House of Gucci" të Ridley Scott, stilisti aktual i Gucci-t Alessandro Michele solli "Paradën e Dashurisë Gucci", e para e tij në -shfaqje me persona që nga shkurti 2020, në Bulevardin Hollywood.
Stili dhe ylli u përplasën në një flakë marabu, dantella dhe me dritat rozë dhe të purpurt. Ishte e vështirë t'i shpëtoja ndjenjës se e gjithë kjo ishte një film dhe të gjithë aty ishin vetëm një personazh në të.
Që, pas 18 muajsh të jetuar nëpër ekrane, kufijtë mes modës dhe fantazisë së celuloidit më në fund ishin shembur, u ndanë shtresat. Një bllok i plotë i qytetit ishte rrethuar, secila anë e Walk of Stars ishte e veshur me qindra karrige regjisori në kanavacën e firmës Gucci. Gwyneth Paltrow, në një version të ri të kostumit Gucci prej kadifeje të kuqe që ajo veshi në VMA në vitin 1996, u shoqërua me Dakota Johnson (me pailleta të zeza me qime), e cila ndodh të takohet me ish-bashkëshortin e saj. Aty pranë u ul Salma Hayek Pinault, me një këmishë me tegela argjendi dhe blu, e cila luan në "House of Gucci" dhe është e martuar me François-Henri Pinault, shefin ekzekutiv të Kering, e cila zotëron Gucci të vërtetë.

Burimi:Nytimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Verified by MonsterInsights