teuta

  • Sport

    Hidhet shorti për kupat e Europës. Ja tëgjitha përballjet e ekipeve shqiptare

    ⚽️ Është hedhur në Zyrih të Zvicrës shorti i kupave tëEuropës për sezonin 2021-2022. Këtë vit, si kurrë më parë nëhistorinë e futbollit, marrin pjesë plot 11 skuadra shqiptare nëkupat e Europës, 4 nga Shqipëria, 3 nga Maqedonia e Veriut, 3 nga Kosova dhe 1 nga Mali i Zi.    Kështu, Teuta do të përballet me moldavët e Sherif Tiraspol për fazën e parë kualifikuese të Ligës së Kampionëve. Këta tëfundit janë një skuadër e njohur për tifozët shqiptarë, pasi në tëkaluarën kanë eliminuar Kukësin.  ⚽️ Ndeshjet e para janë parashikuar të luhen më 6 ose 7 korrikdhe ato të kthimit më 13 ose 14 korrik. Skuadra e Martinit do ta luajë si pritëse ndeshjen e parë, ndërsa ndeshja e kthimit do luhetnë Moldavi një javë më vonë. ⚽️ ⚽️ Short jo shumë i favorshëm për Shkëndijën e Tetovës, tëcilën edhe pse ishte në vazon e skuadrave favorite dhe mund tëpeshkonte kundërshtarë më të lehtë, goglat e vendosën përballëkampiones së Sllovenisë NS Mura, ku ndeshjen e parë Shkëndijado ta luajë në shtëpi. ⚽️ ⚽️ Kështu, Prishtina, e cila pasi u ndesh më datën 22 qershornë Durrës në gjysëmfinale të turit paraeliminator të Ligës sëKampioneve me kampionët e San Marinos FC Folgore dhe fitoi2 – 0…

    Read More »
Back to top button
Verified by MonsterInsights